Budujete na zahradě bazén a vybrali jste si oválný tvar?
Proč je oválný tvar atraktivnější
Oblé křivky vnímáme více přirozeně – člověk je součástí přírody, ačkoli se to někteří jedinci stále snaží popřít umělou inteligencí a syntetickými, marnými pokusy přírodu trumfnout. Tím pádem také lépe vnímáme cokoli zaobleného, protože v přírodě nenajdete žádnou rostlinu nebo živočicha, kteří by měli hranatý tvar. A zkuste si představit svou manželku, že by rázem ze dne na den měla obličej ve tvaru krychle a tělesný korpus ve tvaru kvádru, připadala by vám natolik škaredá, že by bylo po sexu. Proto také vnímáme lépe oválný bazén, než obdélníkový, a zároveň to i lépe vypadá na samotné zahradě či venkovní terase. Oválné či jinak zaoblené tvary skvěle ladí s okolní vegetací.
Neblokuje se tu energie – někteří lidé, citliví na vnímání přírodních energií, vám mohou potvrdit, že nejvíce se energie blokuje tam, kde se nachází pravý nebo ostrý úhel, například ve zdivu, proto se také cítíme nesví v malých uzavřených čtvercových nebo obdélníkových místnostech. Mnohem lepší je to v kupolích či oválných prostorách, protože ovály, koule a polokoule energii neblokují, ale spíše odráží do prostoru. Paradoxně se budete cítit lépe v primitivní africké kulaté chýši nebo v indiánském Tee-pee, než moderní novostavbě ve tvaru krychlové škatule.
Lépe na sebe v bazénu uvidíte – pozvete-li na koupání do bazénu své přátele, donesete tam občerstvení a budete všichni ve vodě, jakmile se postavíte po obvodu bazénu vedle sebe, budete na sebe lépe vidět, než kdybyste stáli v obdélníkovém bazénu. Bude tu lépe fungovat mezilidská verbální komunikace. Můžete si vzít příklad z táborových ohňů, ohniště pro táboráky se vždy budují do kruhu, aby na sebe všichni dobře viděli, ostatně zahlédli jste snad někdy někde ohniště ve tvaru čtverce?