Víte, že existují firmy, které staví betonové ploty Plzeň https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-plzen/ na zakázku? O tomto typu oplocení se uvádí, že jde o stavebnicový systém, a že si vlastně hrajete jako děti na pískovišti. Nepotřebujete k tomu ani maltu, cement, lepidla a tmely. Stavíte, obrazně řečeno, na sebe jednu bábovičku za druhou, a plot vám roste před očima. Během několika hodin máte postaveno deset metrů oplocení, a můžete směle pokračovat dál.
Takto to probíhá ale tam, kde jsou zdatní řemeslníci a mají k dispozici potřebné zkušenosti i techniku. Máte je i vy? Pokud ano, pak vám nic nebrání v tom pustit se do práce, ale v opačném případě to raději svěřte odborníkům. Co se může u stavby a montáže betonového plotu přihodit?
Špatně to vyměříte – velký podíl na výstavbě oplocení z betonových prefabrikátů tvoří přesné vyměření rozteče sloupků a jejich usazení do země. Jakmile se zmýlíte o malý kousek v rozteči sloupků, dejme tomu o centimetr, anebo vám sloupek uhne z vodováhy jen o pár stupňů, nezasunete do drážek ploché panely, anebo bude plot křivý a nebude to vypadat dobře.
Hmotnost dílů – výstavba betonového oplocení rychle odsýpá, máte-li k dispozici kladkostroj nebo mobilní jeřáb. Profesionálové bez této techniky ploty nestaví, byla by to soumarská dřina a za ten výdělek by to nestálo. Amatérům se však nevyplatí pořizovat jeřáb i s jeřábníkem nebo kupovat kladkostroj jen kvůli jednorázové akci, zbytečně by to výstavbu oplocení prodražilo a snazší a zřejmě i levnější je pak pověřit stavbou firmu, která ji provede na klíč.
Výkopové práce – kdo si chce postavit krátký plůtek, například jako zábranu pro terasovitou část zahrady nebo výběh pro slepice, a musí vykopat jámy pro tři nebo čtyři sloupky, zvládne to během víkendu sám, ale pokud kopete jámy pro sedmdesát sloupků, a navíc tu občas narazíte na kořeny stromů, kameny, stavební sutiny nebo hutný jíl, bude to zdlouhavé a namáhavé.